Nieopłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie - 07.12.2020 r.

Nieodpłatna pomoc prawna i obywatelska dla mieszkańców oraz edukacja prawna młodzieży. (PDF)

Stowarzyszenie Sursum Corda realizuje projekt powierzony przez MIASTO BYTOM w ramach którego prowadzimy nieodpłatną pomoc prawną i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie, w tym nieodpłatne mediacje.

Celem jest zapewnienie równego dostępu do nieodpłatnej pomocy prawnej na etapie przedsądowym oraz wsparcie mieszkańców w poradzeniu sobie z różnymi trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi, przy wsparciu prawników i doradców obywatelskich.

Oprócz świadczenia indywidualnej, darmowej pomocy - prowadzimy również edukację prawną. Dlatego zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o umieszczenie e-informatorów na stronach internetowych, serwisach społecznościowych i tym podobnych kanałach komunikacji, tak aby informacja trafiła do możliwie największej liczby młodzieży mieszkającej na terenie Miasta. Informator dotyczy tematyki praw człowieka jako istotnego atrybutu obywatela, a w tym konkretnym przypadku:

odpowiedzialności za czyny zabronione wśród osób nieletnich

Mamy przekonanie, że szczególnie w tym czasie dynamicznych zmian w prawie - wielu uczniów może mieć pytania i wątpliwości natury prawnej, w czym mogą być przydatni dostępni specjaliści. Pomoc świadczona jest w pełnym zakresie prawa, od polowy maja także w zakresie  prowadzonej działalności gospodarczej w przypadku niezatrudniania w ciągu ostatniego roku innego pracownika.

Szczegółowe informacje o zakresie i zasadach korzystania ze wsparcia znajdują się na stronie internetowej Miasta - https://www.bytom.pl/nieodplatna-pomoc-prawna1

Z nadzieją na życzliwą współpracę,

Marcin Kałużny

Stowarzyszenie Sursum Corda (łac. „w górę serca”)