III Zlot Samorządów Uczniowskich Bytomskich Szkół Podstawowych - 20.03.2019 r.
(opracowanie: Jakub Cyptor)

W środę 20 marca udaliśmy się na III Zlot Samorządów Uczniowskich Bytomskich Szkół Podstawowych pod hasłem: "Małe gesty, wielka sprawa - patriotyzm jest w nas". Nasz samorząd reprezentowały Ewelina Książek, Natalia Nalepka i Amelia Schweissing.

Zlot miał miejsce w Szkole Podstawowej nr 9 w Bytomiu. Podczas spotkania wszystkie obecne szkoły zaprezentowały działania zrealizowane ku uczczeniu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Mieliśmy także okazję wysłuchać prelekcji dot. Powstań Śląskich. Następnie odbywały się różnorodne warsztaty. Każdy uczeń uczestniczył w czterech m. in. "Czy chemia to miłość?" lub "Language passport opens borders”.

Na zakończenie odbyła się prezentacja dzieci ze „Świetlicy Towarzystwa Przyjaciół Dzieciom z Bytomia".